Home Rehber CS:GO Demolarınızı Nasıl İndirirsiniz

CS:GO’da oynadığınız maçların kayıtları tutulmaktadır. Peki bu demo dosyalarına nasıl ulaşırsınız?

İlk adımda CS:GO’yu çalıştırıyoruz. Ana menüden “Seyret” sekmesine tıklıyoruz.

seyret

Açılan penceredeki sekmelerden “Maçların” kısmına tıklıyoruz. Burada daha önceden oynadığımız maçların kayıtları mevcut.

mac

“Maçların” sekmesine tıkladıktan sonra, daha önce de dediğimiz gibi, burada oynadığımız maçları görebiliyoruz. İlgili maçı seçip, “İndir” butonuna basıyoruz ve demomuzun inmesini bekliyoruz.

ddd

Demonuz internet bağlantınıza bağlı olarak bir süre sonra inecektir. İndikten sonra Steam kütüphanenizden Counter-Strike: Global Offensive’e sağ tıklayıp “Özellikler” diyoruz.

ozae

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra açılan pencereden “Yerel Dosyalar”a, ardından ise “Yerel Dosyalara Gözat…” seçeneğine tıklıyoruz.

sett

Açılan pencere bizi CS:GO’nun yüklü olduğu klasöre götürüyor. Bu pencereden önce “csgo” klasörüne, ardından “replays” klasörüne giriyoruz.

folder

Gördüğünüz gibi demolarınız bu klasörde saklanıyor. Fakat dikkat edilmesi gereken husus “.dem” uzantılı dosya ve “.info” uzantılı dosya arasındaki fark. “.dem” uzantılı dosya sizin demo dosyanız, “.info” dosyası işimize yaramıyor. Boyutlarına bakarak da bunu anlayabiliyoruz. Dosya boyutu yüksek olan “.dem” dosyası yani demo kaydımız oluyor.

Demonuzu HWA Gaming’e göndermek için ise mediafire‘da bir hesap açmanız gerekiyor.

Ardından “Get Started” diyor ve üye oluyorsunuz. Size sunulan 3 tane paketten “FREE” yani ücretsiz olanı seçiyorsunuz.

mmed

Kısa bir form doldurma işleminden sonra üyeliğiniz gerçekleşiyor ve “Upload” butonundan, yukarıda bahsettiğimiz “.dem” uzantılı demo dosyanızı yüklüyorsunuz. Eğer “Upload” butonunu göremiyorsanız “My Files” sekmesine tıklayın.

up

Dosya yükleme işleminiz tamamlandıktan sonra “copy link” diyip yüklediğiniz dosyanın linkini HWA Gaming Demo Formu’ndaki ilgili yere yapıştırabilirsiniz.

Leave a Reply