Home Mobil Akıllı Telefon iPhone hafızasını 128GB’a çıkartan özel kılıf

Bildiğimiz üzere iPhone cihazlarda microSD kart girişi bulunmuyor ve bu birçok kullanıcı açısından büyük eksiklik olarak görülüyor. Depolama ürünleriyle tanıdığımız SanDisk , bu duruma bir çözüm getirdi. Firmanın iPhone için ürettiği kılıf , iPhone hafızasını 128GB arttırmaya yarıyor.

SanDisk , iXpand ismini verdiği kılıfını duyurdu. Bu kılıf iPhone cihazınıza Lightning girişinden bağlanıyor ve bir nevi microSD kart görevi görüyor diyebilirim. Böylelikle kılıf hem depolama sorununuzu çözüyor hem de cihazınızı darbelere karşı korumuş oluyor. Cihazın başka bir modeli daha mevcut , bu modelinde ise iXpand isimli kılıf 1900 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip isterseniz bunu alıp şarj sorununuzu da çözebilirsiniz. Ayrıca kılıfın sadece iPhone 6/6 Plus ve 6S/6S Plus modelleri için tasarlandığını hatırlatmakta fayda var.

Kılıfın fiyatına gelecek olursak 32GB’lık model 60 dolar , 64GB’lık model 100 dolar ve 128GB’lık model ise 130 dolar etiket fiyatıyla piyasaya giriş yapacak. SanDisk ürünlerini Türkiye’de görmeye alışkınız fakat bu ürünün ülkemize gelip , gelmeyeceği hakkında şimdilik bir bilgi yok.

iXpand için hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Leave a Reply